MENÜ

Bolognese
Az imádni való fehér hópehely

Szőrzet és szőrápolás:

Mint minden fehér kiskutya, kissé több gondozást igényel. Lazán és selymesen leomló bundáját hetente két-három alkalommal ajánlott alaposan átkefélni és megfésülni. A szemek ápolása is legalább ilyen fontos, hogy elkerüljük, illetve halványítsuk a könny-nyomokat.

A bolognese szőrzete az egész testen hosszú, az orrháton rövidebb. Inkább lágy, de
nem lesimuló, hanem bolyhos, sohasem képez rojtokat. Színe hófehér, bármilyen
folt és minden más fehér árnyalat nélkül. Tartásával kacsolatos előny még, hogy
szagtalan, szőre nem vedlik és nyírni sem kell.


A szőrzet ápolása alapvető a felnőtt és a kölyökkutya gondozásában, ilyen szempontból is gondoskodnunk kell kedvencünkről, miként az etetéséről, a rendszeres állatorvosi vizsgálatáról, a szemek, fülek, fogak, karmok és a végbél mirigyzacskó rendszeres tisztántartásáról, beleértve a külső paraziták elleni védekezést is.

Kutyánk szőrének otthoni ápolását magunk is könnyedén elsajátíthatjuk.
A fésüléshez szoktatást már kölyök korban kezdjük el.

Újonnan befogadott kölyöknek hagyjunk egy-két napot, hogy alkalmazkodni tudjon környezetéhez, és csak azután kezdjük szoktatni a fésüléshez.


A Bolognese fajtát naponta kell fésülnünk és kefélnünk, hogy eltávolítsuk az elhalt szőrzetet és megelőzzük a szőr összegubancolódását vagy filcesedését.
Fésüléshez használható fémfésű, melynek egyik fele ritkábban, a másik fele, sűrűbben fogazott. Keféléshez sörtekefe, vagy gombos végű drótkefét használjunk, és mindig vigyázzunk, hogy a fémfogakkal nehogy felsértsük az állat bőrét.Válasszuk szét a bundát, és minden egyes rétegét keféljük át, különösen alaposan dolgozzunk az összegubancolódásra hajlamos területeken, mint a fülek körül, a mellkas alján, a könyök hajlatokban, a farkon és a lábon.


Ha mégis csomók alakulnának ki és a szőrnek egy része tapadt össze, még fáradságos munkával helyre hozható a bunda. Az erősen összetapadt részeket ollóval vágjuk szét, az olló hegyét mindig lefelé tartsuk. Használjunk olaj alapanyagú, vagy filcoldó kutyasampont. A csomókat itassuk át a samponnal, majd hagyjuk a szőrön addig, amíg az szinte teljesen meg nem szárad. Ezután ujjunkkal lassan, óvatosan tépjük apróbb tincsekre a csomókat, és ritka fogú fésűvel bontsuk ki azokat. A csomók kibontása előtt nem ajánlatos az állat fürdetése, mert a víztől a szőrcsomók még jobban összetapadnak.

Fürdetés - havonta egyszer - a sampont hagyjuk néhány percig a bundán, majd alaposan mossuk ki. Miután a kutya megszáradt, minden visszamaradt kisebb csomót kefével bontsunk ki.
Sampon mindig kondicionáló legyen, melybe egy kis olajat is tehetünk, ez megkönnyíti a fésülést, megakadályozza a filcesedést, rugalmasabbá, fénylőbbé teszi a szőrt.


Fogak ápolásához már kölyökkorban szoktassuk hozzá a kutyát. A rendszeres fogápoláshoz puha fogkefét és a kutyák számára készült fogkrémet használjunk, legalább hetente egyszer.

Szem ápolása: Különböző irritációk erős könnyezést váltanak ki, mely elszínezi a szőrt a szemek körül. E célra készült megfelelő oldattal vagy borvízzel naponta mossuk meg. Így az elszíneződés enyhíthető.

 

Asztali nézet